پشتیبان شبکه

پشتیبان شبکه

وظایف پشتیبان شبکه

 

به عنوان یک مهندس پشتیبانی شبکه ، شما مسئول حفظ سیستم هایی هستید که به سازمان ها اجازه می دهد تا هر روز و هر روز در داخل و خارج از آن عمل کنند و ارتباط برقرار کنند.

با توجه به سطح مسئولیت ، وظایف شما ممکن است شامل ارتقاء زیرساخت ارتباطات شرکت یا نصب یک سیستم جدید باشد.  پروژه های خاص بسته به بخش و نوع کسب و کار مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، در مرکز تماس شما ممکن است یک سیستم مدیریت تماس جدید نصب کنید، در حالی که برای یک بانک می توانید یک شبکه  ATM پیشرفته را فراهم کنید.

صرف نظر از نوع کسب و کار، به عنوان یک مهندس پشتیبانی شبکه، شما مسئول طراحی، نصب و نگهداری ارتباطات، اشتراک فایل و کلیه منابع اطلاعاتی مورد استفاده در سازمان می باشید.

این کار شماست تا اطمینان حاصل شود که شبکه های داخلی توانایی پاسخگویی به نیازهای تجاری را دارند ، این میتواند شامل ورود کاربران شبکه به سیستم با نام کاربری و رمز عبور مخصوص به خود باشد  و یا اطمینان حاصل کند که شبکه قادر است فایل های چندرسانه ای را حمل کند (بعضی از کسب و کارها، مانند دفاتر معماری، به برای کارکردن به این عمل تکیه دارند)

وظایف معمول روزانه یک مهندس پشتیبانی شبکه شامل موارد زیر است:

• نصب نرم افزار جدید
• نصب سخت افزار جدید (سرورها، چاپگرها، ایستگاه های کاری کامپیوتری، و غیره(
• ایجاد حساب های کاربری، مجوزها و رمزهای عبور
• نظارت بر امنیت تمام سیستم ها، به ویژه اینترنت، و نصب حفاظت از آنتی ویروس
• رفع مشکلات شبکه
• تعمیر و نگهداری شبکه
• پشتیبانی فنی برای افرادی که از شبکه استفاده می کنند
• آموزش کارکنان در سیستم های جدید
• مدیریت روزانه و نظارت بر استفاده از شبکه
• برنامه ریزی پیشرفت های آینده، پیشنهاد راه حل های فناوری اطلاعات برای مشکلات تجاری
• اطمینان حاصل کنید که تمام فناوری اطلاعات مطابق استانداردهای صنعتی است
• نظارت بر پرسنل سرویس دهنده

اگر انتخاب کنید که برای یک شرکت بزرگ کار کنید، به احتمال زیاد شما یک محدوده تعیین شده از شبکه برای کار دارید؛ اگر برای یک شرکت کوچکتر کار می کنید احتمالا مسئول کل شبکه می باشید.

فرصت ها

با توجه به ضرورت زیاد  منابع فناوری اطلاعات، در اکثریت قریب به اتفاق کسب و کار ها، شما احتمالا به عنوان یک مهندس پشتیبانی شبکه در طیف وسیعی از بخش ها، از منابع انسانی به امور مالی و بخش های دولتی فرصت ارتباط پیدا خواهید کرد. علاوه بر این، شما می توانید در یک شرکت فناوری اطلاعات تخصصی کار کنید که برای پروژه های مختلف بر اساس پروژه کار می کند.

با تجربه، شما می توانید به سمت مدیریت شبکه پیشرفت کنید و در نهایت نقش کنترل کننده شبکه را بر عهده بگیرید. اگر تصمیم گرفتید که می خواهید در داخل صنعت حرکت کنید تا یک تحلیلگر شبکه شود، برای مثال، مدیر پروژه IT یا هماهنگ کننده امنیت اطلاعات، با آموزش مناسب امکان پذیر است.

بعد از اینکه شما به عنوان یک مهندس شبکه پشتیبانی کردید ممکن است تجربیات بسیار زیادی در زمینه ارتباطات کاربران کسب کنید که همه شما را به اشخاص دیگر ترجیح میدهند در این مرحله می توانید به آموزش مدیریت ارتباط با مشتری را شروع کنید. حتی شانس پیروی از هر دو مسیر، با آموزش نیمه وقت در یک کلاس شبانه و یا دوره های مشابه وجود دارد.

مهارت های مورد نیاز

به علاوه یک دانش عمیق تکنولوژی، کارفرمایان انتظار دارند که ویژگی های زیر را برای تبدیل شدن به یک مهندس پشتیبانی شبکه را داشته باشید:

• حرفه ای در حل مشکلات
• حرفه ای در سازماندهی و چند وظیفه ای
• قادر به توضیح مشکلات فنی به زبان ساده
• با افراد خوب کار کنید
• تعهدی به طور مستمر به روز رسانی دانش
• درک روشنی از سیستم های خاص کارفرمایان
• در عمق دانش از چهار نوع شبکه LAN، WAN، MAN  ، GAN

شرایط ورود

اگر مهارت های پایه IT دارید، می توانید با پیوستن به یک طرح کارآموزی، یا با در نظر گرفتن دوره های مرتبط با فناوری اطلاعات در کالج / دانشگاه، برای تبدیل شدن به یک مهندس پشتیبانی شبکه کار کنید.

 

مهارت هایی که شما برای تبدیل شدن به یک مهندس پشتیبانی شبکه از  نیاز دارید  شامل : نصب، ارتقا، نگهداری و حفاظت از سیستم های شبکه می باشد .

 

 

تجربه اغلب ضروری است. اگر شما قبلا در نقش فناوری اطلاعات مانند پشتیبانی فناوری اطلاعات یا سایر خدمات کامپیوتری هستید، ممکن است مسیرهای پیشرفت برای حرکت به سمت یک مهندس پشتیبانی شبکه وجود داشته باشد.

 

آموزش

همانطور که صنعت فناوری اطلاعات به سرعت پیشرفت می کند، دانش خود را به طور مداوم به روز می کند. این امر به ویژه در مورد برنامه ها، سخت افزار و منابع مورد استفاده شرکتی که برای آن کار می کنید، اهمیت دارد.

به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد که با آخرین تغییرات در تمام تجهیزات مورد استفاده قرار بگذارید. این لزوما شامل دوره های خارجی یا داخلی نیست. در عوض، شما ممکن است خواسته شود در مورد تغییرات جدید با خواندن آخرین دستورالعمل ها و اطلاعات ارائه شده توسط شرکت های فناوری اطلاعات آشنا شوید.

اگر دوره های مناسب پیدا شوند، کارفرمایان از آموزش در حال پیشرفت شما حمایت می کنند. این اغلب به نیازهای در حال رشد و تغییر شرکت بستگی دارد. در زیر برخی از نمونه هایی از دوره هایی که ممکن است لازم باشد:

CompTIA Network +

دوره های آموزشی مهندسی شبکه مایکروسافت (دوره MCSE و دوره MCSA)

دوره های آموزشی مهندسی شبکه سیسکو (دوره CCNA و CCNP)

 

شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات مانند سیسکو، اوراکل و مایکروسافت همه برنامه های آموزشی را برای کمک به توسعه حرفه ای خود اجرا می کنند.

 

ساعت ها و محیط کار

اغلب اوقات شما احتمالا ۳۷ تا ۴۰ ساعت در هفته کار می کنید. با این وجود اگر مشکلی عمده وجود دارد مانند خطای شبکه ای که بایستی حل شود یا نرم افزاری جدید برای نصب وجود دارد، شما باید در اواخر یا آخر هفته کار کنید. این امر ضروری است، همانطور که در ساعات کاری معمول، تعمیر و نگهداری IT می تواند به کسب و کار خرابکارانه باشد.

همچنین ممکن است برای تماس با هر مشکلی که ممکن است در خارج از ساعات کاری معمول اتفاق بیفتد وجود داشته باشد. شانس این را نیز می توان از راه دور از خانه انجام داد.

این به طور عمده به عنوان دفتر به عنوان (به لطف فن آوری مدرن) شما می توانید فن آوری در مکان های مختلف از راه دور مدیریت. ممکن است ضروری باشد که از راه دور سفر کنید، به خصوص اگر شرکت شما سیستم هایی برای تعدادی از مشتریان فراهم کند.

میانگین درامد در خارج از کشور

در سطوح جوانتر در خارج از کشور ، احتمالا شما در حدود ۱۸۰۰۰ پوند و ۲۵ هزار پوند در سال درآمد کسب کنید. با تجربه این می تواند تا ۳۲۰۰۰ پوند افزایش یابد.

شایستگی بیشتر شما، مسئولیت بیشتر و حقوق و دستمزد بالاتر شما احتمالا به دست آورده اید. پرداخت شما همچنین به اندازه، نوع و مکان شرکتی که برای آن کار می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، مشاغل در لندن احتمالا دارای حقوق متوسط ​​بالاتر هستند.

مهندسین شبکه ای با تجربه ۱۰ تا ۱۵ ساله می توانند بین ۳۵۰۰۰ پوند و ۵۵۰۰۰ پوند در سال درآمد کسب کنند.

امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 135
برچسب ها : ,
+ نوشته شده در يکشنبه 7 مرداد 1397ساعت 11:45 توسط علی علوی |